Informacje z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 kwietnia 2017

Teatr

*** Z wizytą w teatrze ***

   7 kwietnia 2017r. uczniowie kl. IIa i IIb Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie  wybrali się do Wałeckiego Centrum Kultury, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Romeo i Julia” w wykonaniu aktorów fundacji Form.Art z Łodzi.

   Celem wyjazdu było doskonalenie odbioru wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji oraz usprawnianie  umiejętności analizy tekstów kultury. Nowatorska wersja najbardziej znanej historii miłosnej Williama Szekspira, wzbudziła zainteresowanie młodzieży. Wyjazd zorganizowała p. Anna Waśkiewicz-Chruścicka, a opiekę nad uczniami sprawowała również p. Anna Witulska. Koszty dojazdu pokryła Rada Rodziców.

*** Gimnazjalista z Człopy najlepszy w województwie! ***

Konkurs wojewódzki

II Wojewódzki Konkurs Grafiki Komputerowej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie  miał charakter interdyscyplinarny, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów interesujących się zastosowaniem grafiki komputerowej w technologii informacyjnej. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu musieli wykonać pracę pod tytułem „Moje miejsce w zachodniopomorskim” i wysłać do organizatora pocztą internetową. Do drugiego etapu organizatorzy zakwalifikowali 14. uczniów. Jedynym reprezentantem  powiatu waleckiego był Kewin Jankowski z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie. W finale w Koszalinie uczestnicy musieli wykonać z przygotowanych zdjęć, w jednym z dostępnych w komputerach programów graficznych, pracę pt. „Koszalin miastem europejskim”. Pierwsze miejsce zajął nasz reprezentant. W nagrodę otrzymał liczne nagrody: puchar, drukarkę, myszkę, okulary „Okulus”, głośnik bluetooth, słuchawki, pendrive, podkładkę pod laptop, kamerę internetową i wiele innych gadżetów. Dodatkowo Kewin otrzyma 10 punktów przy rekrutacji do szkoły średniej. Opiekunem gimnazjalisty był pan Arkadiusz Moliński.

Konkurs wojewódzki

*** Jak nie czytam jak czytam. Maraton czytelniczy. ***

maraton czytelniczy

   Tak zatytułowany był projekt edukacyjny realizowany przez grupę uczniów klasy IIa Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie. 23 marca 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyły się konkursy i działania upowszechniające czytelnictwo. Brali w nich udział reprezentanci wszystkich klas, łącznie 85 osób. Ich zadaniem było rozpoznawanie utworów literackich w oparciu o fragmenty, rozkodowanie tajemnic ukrytych w książkach, rozwiązanie testu na podstawie gazetki „Top 10”,wykonanie bookselfie oraz zabawnego zdjęcia z książką w roli głównej. Podczas popołudniowego maratonu czytelniczego młodzież wraz z opiekunami czytała wybrane powieści młodzieżowe. Na finalnej prezentacji projektu wszyscy zobaczą efekty zmagań naszych uczniów. Opiekunkami grupy projektowej były p. A.Waśkiewicz-Chruścicka  i p.K. Kucapska.

Maraton czytelniczy

*** Góra Grosza! ***

góra grosza

   Po raz kolejny Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie  uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza". Organizacją i zbieraniem pieniędzy zajęły się dziewczęta ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Promyk z serca” pod czujnym okiem p. A. Michalskiej. Cel, na który zbierane są te drobne monety, to pomoc dzieciom, wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka i  rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale równie ważnym celem  jest działanie edukacyjne – pokazanie młodzieży, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie, jak zawsze,  nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł– w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. W sumie udało się  zebrać 162,50 zł. w nominałach od 1 grosza do 5 złotych. Waga zebranych pieniędzy wyniosła 9, 93 kg. Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy!

 góra grosza

*** Laureatka konkursu wojewódzkiego ***

   Wiktoria Staszak, uczennica klasy III c Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego. Tytuł uprawnia ją do zwolnienia z  egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego, co jest równoznaczne z uzyskaniem z niego najwyższego wyniku. Uczennica otrzyma najwyższą ocenę klasyfikacyjną z języka polskiego oraz będzie przyjęta do wybranej szkoły na kolejnym etapie kształcenia w pierwszej kolejności. Nauczycielką przygotowującą gimnazjalistkę do konkursu była p. Anna Waśkiewicz-Chruścicka.

 *** Co dalej gimnazjalisto? ***

   24 marca 2017r. uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie  wyjechali na „Giełdę Zawodoznawczą” do Wałcza, podczas której prezentowały się szkoły ponadgimnazjalne z powiatu wałeckiego. Młodzież miała okazję obejrzeć programy artystyczne promujące placówki, przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Gimnazjaliści odwiedzili również PCKZiU, Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego oraz RCKU. Gospodarze przygotowali poczęstunek i prezentację szkoły oraz zapraszali do kontynuowania nauki u nich. Wyjazd zorganizowała p. A. Molińska.

Autor: A. Witulska