Sołtysi Sołectw Gminy Człopa na start !

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 lutego 2018

Na początku lutego Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił kolejną edycję konkursu Granty Sołeckie 2018 r.

W związku z tym w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu odbyło się spotkanie, na którym szczegółowo omówiono zasady udziału w tym konkursie. O zorganizowanym specjalnie dla sołectw z terenu naszego województwa plebiscycie opowiadał Członek Zarządu Województwa Ryszard Mićko oraz Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Rybactwa UMWZ Andrzej Binka.

Szczegółom przysłuchiwali się sołtysi z terenu powiatu wałeckiego oraz włodarze poszczególnych jednostek samorządowych. Gminę Człopa na spotkaniu reprezentowali Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Zdzisław Kmieć wraz z Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Człopa Pawłem Skrzeczkowskim. Ponadto zaproszenie do udziału w tej mini konferencji przyjęli Sołtysi : Mielęcina - Ryszarda Grzybkowska, Jaglic – Anna Jaworska i Przelewic – Zofia Marchut.

W tym roku w konkursie Granty Sołeckie wyłonionych zostanie aż 180 laureatów, każdy z nich otrzyma dofinansowanie do wygranej inwestycji w wysokości 10 000,00 zł.  Zgłaszane projekty mają m.in. służyć rozwijaniu demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego, podnosić jakość i bezpieczeństwo życia mieszkańców czy też aktywizować lokalną społeczność. Przypominamy, że w zeszłym roku Grant otrzymało Sołectwo Drzonowo, które dzięki temu utworzyło strefę rekreacyjno-integracyjną przy świetlicy wiejskiej.

Serdecznie zachęcam do udziału w konkursie. Nabór wniosków o dofinansowanie trwa do 28 lutego.  Mamy nadzieję, że wśród laureatów w tym roku również znajdą się sołectwa z Naszej Gminy. Powodzenia!

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Granty

    Granty

  • Powiększ zdjęcie Granty

    Granty