Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia / Pomoc suszowa

Pomoc suszowa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 lipca 2020

Susza

   Wojewoda Zachodniopomorski informuje o możliwości zgłaszania przez producentów rolnych wniosków o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę oraz sporządzania protokołu poprzez aplikację publiczną, bez udziału Komisji.

Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju i Rolnictwa Wsi pod poniższym linkiem a informacje w tym zakresie dostępne są w zakładce Aplikacja suszowa.

Jedynie w przypadku strat powstałych w wyniku suszy w środkach trwałych (np. krzewach i drzewach owocowych) proces szacowania odbywa się zgodnie z dotychczas obowiązującą procedurą (złożenie wniosku do gminy -> poinformowanie Wojewody o wystąpieniu niekorzystnego zjawiska atmosferycznego -> powołanie Komisji szacującej straty).

Poniżej znajduje się, dostosowany do wprowadzonych zmian, wniosek składany przez poszkodowanego o szacowanie szkód w gospodarstwie rolnym powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego.

Zobacz wniosek

Zobacz wniosek

Ponadto Wojewoda informuje, że ku końcowi zmierzają prace związane z przygotowaniem nowego zarządzenia Wojewody Zachodniopomorskiego w sprawie powołania Komisji do szacowania szkód (..). Po jego podpisaniu gminy otrzymają również Informacje pomocne podczas szacowania przez Gminne Komisje szkód powstałych w gospodarstwach rolnych położonych na terenie województwa zachodniopomorskiego w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Zobacz pismo Wojewody