Polsko Niemiecka wymiana uczniowska ze szkołą partnerską.

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 września 2018

W dniach od 17 do 21 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Człopie goszczą uczniów z  zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły Schule am Bodden z Neuenkirchen.

19 września uczniowie i wychowawcy byli w Urzędzie Miasta i Gminy w Człopie, gdzie Burmistrz Zdzisława Kmieć zaprosił niemiecką grupę. Wizyta ta dostarczyła gościom wielu informacji zarówno na temat regionu jak i gminy.

Na czas ich pobytu w Polsce przygotowany jest bogaty program. Każdego dnia uczestnicy wymiany biorą udział w wycieczkach i projektach, poznając kulturę oraz historię Człopy i  okolic. W projekcie biorą udział uczniowie klasy VIII b, VII a oraz III b o/gim.

Warto podkreślić, że współpraca pomiędzy Szkołą Podstawową w Człopie, a szkołą partnerską Schule Am Bodden w Niemczech trwa już prawie 7 lat. Polega ona na wymianie uczniów, podczas której młodzież uczestniczy w zajęciach sportowych, rekreacyjnych, wycieczkach krajoznawczych. Uczniowie poznają siebie, nawiązują nowe  znajomości i przyjaźnie. Nasi goście dzięki wizycie poznają również język, zwyczaje, historię, kulturę i życie codzienne naszego regionu. Czasami zaskakujemy ich  gościnnością, otwartością oraz tolerancją.

Koordynatorką projektu wymiany uczniowskiej jest pani Joanna Wojtaszewska oraz pani Marta Warszycka, nauczycielki języka niemieckiego w naszej szkole. 

Spotkanie polskich i niemieckich uczniów jest możliwe dzięki porozumieniu transgranicznemu z Pomeranii.

Cieszymy się, że te więzi są podtrzymane, to bardzo dobrze wpływa na młode pokolenie po obu stronach granicy. Pokazujemy potrzebę komunikacji i gościnności. Takie cechy powinnismy propagować wśród młodzieży, budując partnerstwo i dobre sąsiedztwo. Powiedział Burmistrz Kmieć na spotkaniu w Urzędzie. 

 

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie wizyta w urzędzie

  wizyta w urzędzie

 • Powiększ zdjęcie wizyta w urzędzie

  wizyta w urzędzie

 • Powiększ zdjęcie wizyta w urzędzie

  wizyta w urzędzie