Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
07 cze 2021

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka za nami.

Dzień Dziecka

Z początkiem czerwca obchodziliśmy w naszej gminie długo wyczekiwany Dzień Dziecka. Najmłodsi zaczęli świętowanie od środy, 2 czerwca, gdzie na Stadionie Miejskim walczyli o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Człopa w piłkę nożną. Najlepszą drużyną w grupie starszej była FC Morena, druga OLP Zeus, a w grupie młodszej zwyciężyły Gumowe Drewniaki. Najlepszym strzelcem i zawodnikiem w grupie młodszej był Jakub Mazurek. W grupie starszej najlepszym strzelcem okazał się Karol Janik, a najlepszym zawodnikiem Tobiasz Majchrzak. Wyróżnienie otrzymała również zawodniczka Paulina Justka.

4 czerwca od samego rana na Hali Widowiskowo – Sportowej dzieci i młodzież mogła sprawdzić swoje oko w Turnieju Strzeleckim o Puchar Burmistrza. Ciekawostką był rzadko spotykany wynik w turniejach strzeleckich – 100/100 punktów, który uzyskała w swojej kategorii Agata Głodowska pozostawiając rywali w tyle. Na drugim miejscu znalazł się Jakub Zych, a trzeci Patryk Szumiński. W kategorii do 12 lat pierwsze miejsce zajął Michał Tymecki, druga na podium była Marta Nowak, a trzeci Bartłomiej Witczak.

Po części oficjalnej oraz rozdaniu nagród i pucharów dzieci mogły próbować swoich sił w mobilnym miasteczku. Po zapoznaniu ze znakami drogowymi, torem przeszkód oraz zasadami bezpieczeństwa na torze uczestnicy korzystali z bezpłatnego sprzętu sportowego i jeździli do woli. Tor był tak przygotowany, że nawet kilkuletnie dzieci świetnie sobie radziły na rowerkach biegowych. W chwili wytchnienia dzieci korzystały z alkogogli – okularów, które pokazują jak alkohol wpływa na zaburzenia widzenia i poruszania się. Aby przekonać się jak niebezpiecznie jest poruszanie się po alkoholu, dzieci pokonywały w alkogoglach slalom, i jak się okazało nie było to wcale łatwe. Dużym zainteresowaniem cieszył się refleksomierz, który mierzył ile razy w ciągu 30 sekund zawodnik jest w stanie zgasić zapalające się losowo światełka. Śmiechu była co nie miara – efekty były różne, ale nie wynik się liczył, tylko dobra zabawa. Konkurencje oraz zabawy sportowe prowadził uczestnik X edycji Mam Talent – Piotr Bielak, który nawiązał świetny kontakt z dziećmi i młodzieżą. Na zakończenie przyszła chwila odpoczynku po sportowych zmaganiach i uczestnicy mogli wygodnie usiąść na leżakach oglądając pokaz wyczynowy na rowerze. Wszyscy z zapartym tchem parzyli jak Piotr Bielak wykonuje przeróżne triki rowerowe – podskoki, obroty i inne. Ci, którym temat jazdy wyczynowej był bliższy, składali różne wyzwania Bielakowi, a ten bez problemu i z lekkością wykonywał każdą sztuczkę. Widzowie gromkimi brawami nagradzali każdy trik – skakanie na rowerze przez skakankę, skakanie tuż nad leżącą na ziemi osobą, przebicie balona podczas skoku z prawie dwumetrowego podestu. Największym aplauzem cieszył się jednak skok rowerem wzwyż przez tyczkę – udało się przeskoczyć aż 115 cm! Na zakończenie każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Piotrem Bielakiem – nie zabrakło oczywiście wspólnego zdjęcia!