Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
06 cze 2022

Dzień Dziecka 2022

Dzień Dziecka 2022

W miniony weekend obchodziliśmy gminny Dzień Dziecka. Pierwsze zmagania rozpoczęły się już w czwartek Turniejem Piłki Nożnej dla dzieci z roczników 2012 i młodszych. Kolejnego dnia rozegraliśmy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Człopa roczniki 2006-2008 (Zwyciężyła drużyna „Asy z 8 klasy” z kapitanem Karolem Janikiem, drugie miejsce zajęło „FC Podlasie” z kapitanem Dawidem Bemszem)  i roczniki 2009-2011 (Wygrała drużyna „FC Bydgoszcz” z kapitanem Patrykiem Guzem, za nimi była drużyna „FC Cieszynka” z kapitanem Gabrielem Jaworskim).

W sobotę od samego rana dzieci i młodzież rywalizowała w zawodach wędkarskich nad Jeziorem Miejskim. Po prawie trzygodzinnych zmaganiach najlepsza okazała się Sophie Barda, tuż za nią był Bartłomiej Witczak, a trzecia na podium była Lena Bartos.

Na Hali Widowisko – Sportowej rozegraliśmy Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w dwóch kategoriach: 10-12 lat – I miejsce Łukasz Jaworski, II miejsce Szymon Witczak, III Marta Nowak oraz 13-14 lat – I miejsce Patryk Szemczyński, II miejsce Michał Tymecki, III miejsce Jakub Cichocki.

W Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Rady Miejskiej w kat. do 13 lat I miejsce zajął Filip Kurasz, II Maciej Kowalski, III Paulina Justka. W kategorii 14-16 lat zwyciężył Karol Janik, drugi był Patryk Szumiński, a trzeci Kamil Balcerkiewicz.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, statuetki, medale oraz nagrody.

Po zawodach sportowych przyszedł czas na szaleństwa na dmuchańcach, euro bungee, łódeczkach wodnych. Nie zabrakło także malowania twarzy, zabaw z animatorami słodkich poczęstunków oraz wyczekiwanych lodów.

Organizatorzy: Dom Kultury, Hala Widowiskowo – Sportowa, Koło Wędkarskie Karp, M-GLKS Korona Człopa, Szkoła Podstawowa.

Dziękujemy wszystkim sponsorom!