Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
25 cze 2021

Grant Sołecki 2021 dla Załomu i Pieczysk

Sołectwa Załom oraz Pieczyska otrzymały granty!

Grant Sołecki 2021 dla Załomu i Pieczysk

Podczas sesji (24 czerwca br.) Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom - laureatom konkursu „Granty Sołeckie 2021”. Wśród zwycięzców znalazło się Sołectwa Załom i Pieczyska.

W odpowiedzi na konkurs organizowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego GRANTY SOŁECKIE 2021 wpłynęło w tej edycji 428 wniosków, z których wyłoniono 180 zwycięskich sołectw. Gminę Człopa reprezentowały Sołectwa Załom, Trzebin, Wołowe Lasy, Pieczyska i Dzwonowo.

Pomoc finansową w kwocie 10 000,00 zł Sołectwo Załom przeznaczy na stworzenie „kina pod chmurką”. Prace obejmą wyrównanie terenu,  wysiew trawy, remont ściany bocznej budynku świetlicy, która będzie pełnić funkcję ekranu. Ponadto za otrzymane środki zakupione zostaną  drewniane leżaki, projektor, laptop, zestaw nagłośnieniowy, licencja oraz komplet płyt z filmami. Kino letnie da możliwość mieszkańcom na oderwanie się od codziennych obowiązków i przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Gotowe zadanie przyczyni się ponadto do integracji lokalnego społeczeństwa  i poprawy estetyki wsi.

Z kolei Sołectwo Pieczyska swojego granta przeznaczy na modernizację placu zabaw znajdującego się we wsi. Projekt zakłada doposażenie obecnego  miejsca zabaw dla dzieci w dodatkowe urządzenia: zestaw zabawowy składający się z drabinki wejściowej, wieży z pomostem i zjeżdżalnią, wejścia po rolkach oraz huśtawki. Ponadto na placu stanie również stelaż do koszykówki, z trzema koszami i tubą, zakupione zostaną piłki, zostanie wysypany żwir. Dodatkowo na placu zabaw zostaną postawione kosze na śmieci przystosowane do segregacji. Utworzenie nowej bazy rekreacyjnej dla najmłodszych mieszkańców lokalnej społeczności przyczyni się do poprawy estetyki wsi, zacieśnienia więzi sąsiedzkich oraz zwiększy atrakcyjność spędzania wolnego czasu w Sołectwie.

Laureatom – Sołectwu Pieczyska oraz Sołectwu Załom gratulujemy zwycięskiego projektu. Wszystkim Sołectwom, które przystąpiły do konkursu – dziękujemy. Przygotowanie wniosków nie było łatwe. Już teraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Logo Pomorze Zachodnie

Galeria zdjęć