Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
17 lis 2021

Mała skrzyneczka o wielkiej mocy

Punkt Pomocy Okresowej w Człopie.

Mała skrzyneczka o wielkiej mocy

Gmina Człopa we współpracy z Sekretariatem ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego przystąpiła do projektu Akcja Menstruacja. W ramach projektu otrzymaliśmy szafkę ze środkami higieny osobistej, która zamontowana została przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Każda osoba potrzebująca może anonimowo zabrać z niej podpaski czy tampony, a każda osoba, która chce pomóc, może coś w niej zostawić.

Jeśli problem ubóstwa menstruacyjnego nie jest Państwu obojętny, chcecie mieć Państwo realny wpływ na walkę z tym problemem, jeśli ważne są dla Państwa prawa kobiet możecie Państwo zostać wolontariuszem zgłaszając się na stronie www.akcjamenstruacja.pl/wolontariat

Punkt Pomocy Okresowej to niewielka skrzyneczka, dlatego jeśli chcielibyście Państwo włączyć się do akcji, to można również dostarczyć środki higieny osobistej do Miejsko –Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub do Urzędu Miasta i Gminy Człopa, pokój nr 14.

Gmina Człopa to jedna z 15 gmin w Województwie Zachodniopomorskim, która w tej edycji przystąpiła do Akcji Menstruacji. Liczymy, że Punkt Pomocy Okresowej spełni swoją rolę i  pomoże mieszkankom naszej gminy.