Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

Od 1 kwietnia br. do 30 września br. na terenie całego kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju i udział w spisie jest obowiązkowy. Narodowy Spis Powszechny realizowany jest raz na 10 lat i dostarcza szczegółowych informacji o sytuacji społecznej, demograficznej i ekonomicznej mieszkańców Polski. Podstawową i obowiązkową formą udziału w spisie jest samospis internetowy.

Utworzono infolinię spisową pod nr tel.  22 279 99 99.

 W urzędzie utworzono stanowisko do samospisu ( pokój nr 4 ).

W Gminie Człopa od 4 maja br. pracuje dwóch rachmistrzów spisowych. Z uwagi na sytuację epidemiczną są to wywiady telefoniczne - do odwołania.

Rachmistrzowie będą dzwonić z numeru tel. :

22 828 88 88    lub    22 279 99 99

Dodatkowo od dnia 24 czerwca 2021 roku rachmistrzowie rozpoczęli wywiady bezpośrednie w terenie.

UWAGA!

- jeśli obowiązek spisowy został już zrealizowany, nikt nie będzie dzwonić do respondentów w tej sprawie!

- rachmistrz spisowy nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, nr konta, dane do logowania do bankowości internetowej, PIN.

- w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących spisu lub uzasadnionych wątpliwości, co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego prosimy o kontakt z Gminnym Biurem Spisowym - Urząd Miasta i Gminy w Człopie, Joanna Jastrzębowska tel. 728 406 473.

Ogólne informacje mogą Państwo uzyskać na stronie internetowej spis.gov.pl

Informujemy również, że została uruchomiona strona internetowa loterii spisowej ( https://loteria.spis.gov.pl ).

Zachęcamy Państwa do samodzielnego spisania się! 

***16.07.2021***

Rusza Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021!
Wystarczy, że spiszesz się samodzielnie przez Internet, a następnie zachęcisz do tego rodzinę i osoby z najbliższego otoczenia. Najbardziej cyfrowa gmina otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe! Pamiętaj, że spis trwa do 30 września 2021 r. i jest obowiązkowy!
Zadanie konkursowe polega na zachęceniu przez gminy jak największej liczby osób do spisania się przez Internet za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie https://spis.gov.pl/.
Konkurs trwa od 15 lipca do 30 września 2021 r. Wyłonienie zwycięskich gmin oraz ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 15 listopada 2021 r. Lista zwycięskich gmin zostanie opublikowana na stronie https://spis.gov.pl/ oraz w mediach społecznościowych GUS i podległych Prezesowi GUS jednostkach statystyki publicznej.
Dowiedz się więcej! Szczegóły i regulamin konkursu na stronie https://bit.ly/2Udqlkj.