Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
30 lip 2021

Piknik Rodzinny

24 lipca nad Jeziorem Trzebin zorganizowany został Piknik Rodzinny.

Piknik Rodzinny

Oficjalnego otwarcia Pikniku Rodzinnego dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Jerzy Bekker oraz Dyrektor Domu Kultury Jolanta Drabińska i od tego momentu trwała zabawa i wszystkie atrakcje były dostępne dla każdego.

Od samego rana na Jeziorze Miejskim zorganizowane zostały Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Człopa Jerzego Bekkera. Organizatorem zawodów Polski Związek Wędkarski Koło „KARP” w Człopie. (nagrody ufundowane przez PZW oraz Urząd Miasta i Gminy Człopa). Pierwsze miejsce zdobył Mikołaj Rakowski, drugie miejsce zajął Łukasz Domagała, a trzecie Lena Burczyk. Kolejnym turniejem rozegranym w godzinach porannych był Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Człopie Zbigniewa Tymeckiego. W zaciętej kilkugodzinnej rywalizacji okazała się drużyna w składzie Alex Dłużewski i Michał Skrzypczak, na drugim miejscu drużyna Tomasza Dochłopienia i Piotra Szymkowiaka, a trzecie miejsce zajęli Bogdan i Bartłomiej Susuł.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Człopa. Nagrody rzeczowe w turnieju ufundowała Bogdanka Park – Bogdan Nowicki. W czterech kategoriach wzięło udział prawie 70 osób, a poziom zawodników był zdumiewający. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Klebba, drugie Iwona Jamborska a trzecie Anna Susuł. W kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Waldemar Konstantynowicz, następnie Paweł Kaczmarek i Wojciech Surowiec. W kategorii dziewcząt najlepiej strzelała Amelia Zabłocka, Ada Besztak i Maria Marko. Wśród chłopców najlepsze oko miał Piotr Skodkowski, Grzegorz Jaworski i Janusz Król.

Tuż po części oficjalnej zorganizowany został Nordic Walking dla Seniorów – trasa odbyła się wokół jez. Trzebin, a Panie, które pokonały trasę zdobyły pamiątkowe medale.

W godzinach 17.00- 20.00 swój dyżur pełnili rachmistrzowie. Osoby, które się jeszcze nie spisały miały możliwość dokonać formalności w ramach Narodowego Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań 2021.

Na dzieci czekały darmowe atrakcje - zamki dmuchane, łódeczki, kule wodne. Dodatkowo płatne gokarty oraz kolorowe warkoczyki.

Podczas pikniku odbyła się zabawa „Cukierek Szczęścia”, w której można było wygrać sofę ufundowaną przez Firmę Iliko z Człopy. Szczęśliwym posiadaczem wylosowanego przez Małgosię numerka był Bartosz Nowicki.

Przedstawiciele z Koła Łowieckiego „Żuraw” z Człopy – Krzysztof Turowski, Andrzej Misiak oraz Marek Witczak przedstawili bogatą historię koła oraz opowiedzieli i zaprezentowali odgłosy zwierząt żyjących w naszej okolicy.

Następnie przyszedł czas na „Festiwal kolorów”. Czternaście kilogramów kolorowego proszku pofrunęło w powietrze, tworząc barwną łunę i kolorując tym samym uczestników wydarzenia.

Spora grupa tancerzy przyłączyła się do wspólnego tańca do piosenki „Jerusalema”. Większość uczestników doskonale zna już kroki, ale dla osób biorących po raz pierwszy udział w tańcu kroki nie były straszne, po szczegółowym szkoleniu przez instruktora Jolantę Olkowską.

Wieczorem przyszedł czas dla dorosłych – zabawa taneczna przy zespole Wolter oraz DJ.

 

Organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy Człopa, Dom Kultury w Człopie, Hala Widowiskowo-Sportowa w Człopie, PZW Koło „KARP” w Człopie, Koło Łowieckie Nr 13 „ŻURAW” z Człopy, Klub Seniora „Z pasją żyć i aktywnie być w Klubie Seniora w Człopie” przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Człopie

SPONSORZY: Firma Werbena – Piotr Grzelak, Bogdanka Park – Bogdan Nowicki, PZW Koło „KARP” w Człopie, Koło Łowieckie Nr 13 „ŻURAW” z Człopy, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Człopie, Firma „Iliko” z Człopy, Admiral Sport – Grzegorz Maciejasz, OSP Człopa, Zbigniew Tymecki