Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
04 sie 2022

Podisanie umowy na Granty Sołeckie

Podisanie umowy na Granty Sołeckie

29 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy Człopa została podpisana umowa z laureatami konkursu „Granty Sołeckie 2022”. Formalności dokonali Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Jerzy Bekker, Zastępca Skarbnika Alicja Mysłowiecka, Sołtys Sołectwa Wołowe Lasy Małgorzata Magdzińska oraz Sołtys Sołectwa Bukowo Roman Gawlicki.

Sołectwa otrzymały pomoc finansową w kwocie 15 000,00 zł. Sołectwo Bukowo granta przeznaczy na budowę kolejnej części chodnika w m. Czaplice. W ramach zadania „Bezpiecznie przez Czaplice – budowa chodnika wzdłuż drogi gminnej” powstanie ok. 45 m ciąg pieszy z kostki brukowej biegnący m.in. obok skrzynek na listy i przystanku autobusowego. Gotowa inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i wpłynie na lepszą estetykę wsi.

Z kolei Sołectwo Wołowe Lasy swojego granta przeznaczy na modernizację placu zabaw znajdującego się we wsi. Projekt zakłada doposażenie obecnego  miejsca zabaw dla dzieci w dodatkowe urządzenia: huśtawkę z 6 siedziskami, karuzelę i bujaka. Ponadto na placu stanie również niezbędny w tym miejscu regulamin. Dodatkowo na placu zabaw zostaną postawione kosze na śmieci przystosowane do segregacji. Odnowiona w ten sposób baza rekreacyjna dla najmłodszych mieszkańców lokalnej społeczności przyczyni się do poprawy estetyki wsi, zacieśnienia więzi sąsiedzkich oraz zwiększy atrakcyjność zabawy na świeżym powietrzu.

Laureatom – Sołectwu Wołowe Lasy oraz Sołectwu Bukowo gratulujemy zwycięskiego projektu.