Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
25 paź 2021

Ponad 6 milionów dofinansowania dla Człopy!

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych

Ponad 6 milionów dofinansowania dla Człopy!

Udało się! Gmina Człopa otrzymała 6.784.190 zł dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych! Droga w miejscowości Przelewice oraz budowa ośrodka zdrowia i żłobka to już nie marzenia, a realne inwestycje!

Dla mieszkańców Przelewic jest to zdecydowanie znakomita informacja – w ramach Polskiego Ładu przebudowana zostanie droga gminna w Przelewicach! Koszt inwestycji to aż 3.391.500,00 zł, z czego dofinansowanie wyniesie aż 95% - czyli 3.221.925,00 zł. Wkład Gminy Człopa to jedyne 5% - 169.575,00 zł! Warto dodać, że Powiat Wałecki jeszcze w tym roku zrealizuje kolejną inwestycję dotyczącą bezpośrednio mieszkańców Przelewic – zostanie gruntownie wyremontowany odcinek drogi powiatowej – od skrzyżowania z drogą wojewódzką na odcinku jednego kilometra. Koszt tej inwestycji to ponad 753 tysiące zł, z czego wkład Gminy Człopa to 94.198,24 zł.

Droga w Przelewicach

Ale to jeszcze nie wszystko! Trwają rozmowy Burmistrza Miasta i Gminy Człopa Jerzego Bekkera pomiędzy Powiatem Wałeckim, Lasami Państwowymi o wyremontowaniu „brakującego” odcinka drogi do Przelewic w przyszłym roku! Trzymamy kciuki za owocną współpracę!

Natomiast mieszkańcy całej naszej gminy również mają powody do zadowolenia – dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład możliwa będzie realizacja inwestycji pn. „Budowa Ośrodka Zdrowia i Żłobka dla dzieci w Człopie”! Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 85% tj. 3.562.265,00 zł, z czego wkład gminy Człopa wyniesie jedyne 15% tj. 628.635,00 zł!

Projekt ośrodka zdrowia

W ramach żłobka w budynku zostały zaprojektowane dwa pomieszczenia dla dzieci w wieku 1-2 lat oraz 2-3 lat, sypialnie, szatnia dla dzieci, sala zabaw, węzeł sanitarny (toalety, umywalki, brodziki, przewijaki, miejsce na nocniki). W części ośrodka zdrowia zaprojektowano dwa gabinety lekarskie dla lekarza rodzinnego, gabinet dentystyczny, gabinet ginekologiczny, gabinet zabiegowy, dwie poczekalnie z osobnym wejściem dla pacjentów zdrowych i chorych, sanitariaty, archiwum oraz pomieszczenia gospodarcze. Na działce zaprojektowano dojścia i dojazdy do budynku, miejsce na gromadzenie odpadów stałych oraz plac zabaw dla dzieci.

Mówi się, że jaki poniedziałek, taki cały tydzień. Oby jak najwięcej było poniedziałków z takimi wspaniałymi informacjami!