Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
12 maj 2022

Program #DomBezFormalności

Ułatwienia w budowie domów do 70 m kw

Program #DomBezFormalności

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało rozwiązanie, które ułatwia budowę domów. Program #DomBezFormalności wszedł w życie z początkiem stycznia 2022 r. Wprowadza znaczące ułatwienia w budowie domów do 70 m kw. powierzchni zabudowy. Dzięki programowi każdy, kto ma działkę budowlaną, może na niej wybudować - w uproszczonej procedurze - dom do 70 m kw.  powierzchni zabudowy w celach mieszkaniowych lub rekreacyjnych. W przypadku braku planu zagospodarowania przestrzennego warunki zabudowy wydawane są w 21 dni, a budowę można rozpocząć bezpośrednio po zgłoszeniu.

Z programu może skorzystać każdy, pod warunkiem, że inwestycja zaspokaja jego własne potrzeby mieszkaniowe lub potrzeby rekreacyjne. Nie ma znaczenia stan cywilny, status społeczny, czy sytuacja rodzinna.

Budując dom bez formalności można zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zyskać samodzielność w decydowaniu. To inwestor decyduje, czy samodzielnie będzie pełnił rolę kierownika budowy, czy też zdecyduje się na powiedzenie tej roli osobie z odpowiednimi uprawnieniami.

W tym celu powstała strona internetowa www.dombezformalnosci.gov.pl, na której wyjaśnione jest na czym polega program, jak z niego skorzystać krok po kroku, odpowiedzi na często zadawane pytania, a także materiały edukacyjne.

Zobacz plakat

Zobacz ulotkę