Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
11 maj 2021

Przebudowa świetlicy w Drzonowie Wałeckim

Przebudowa świetlicy wiejskiej w Drzonowie Wałeckim zakończona

Przebudowa świetlicy w Drzonowie Wałeckim

Z początkiem kwietnia bieżącego roku zakończyły się prace remontowo-budowlane w budynku świetlicy wiejskiej w Drzonowie Wałeckim.

Przebudowa obiektu o pow. ok. 90 m kw. składającego się od tej pory z przedsionka i sali głównej polegała rozbiórce wnętrza świetlicy: podłogi, legarów, pieca, ścian i demontażu dotychczasowego wyposażenia. Następnie wynikiem prac remontowych wydzielono dodatkowe pomieszczenia: toaletę oraz kotłownię. Dalej wykonano nowe podłogi, posadzki, okładziny ścian i sufitów, a także położono nowa instalację wodociągowa, elektryczną i kanalizację sanitarną. Do tylnego wejście do budynku prowadzą nowe schody zewnętrzne. Do głównego wejścia wykonano z kolei utwardzony podjazd.  Działalność nowo przebudowanej świetlicy umożliwi prowadzenie działalności kulturalnej, społecznej czy edukacyjnej w Sołectwie Drzonowo.

Zadanie „Przebudowa budynku świetlicy wiejskiej w Drzonowie Wałeckim, gm. Człopa” otrzymało finansowe wsparcie w wysokości ok. 101 624,000 zł z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całość inwestycji stanowił koszt ok. 211 000,00 zł. 

Logo_ue_pomorze_prow