Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
10 wrz 2020

Przez Człopę z rybą po drodze

Bezpieczniej, ciekawiej i wygodniej będzie już niedługo nad Jeziorem Trzebin.

Przez Człopę z rybą po drodze

Gmina Człopa przystąpiła do realizacji projektu pn. „Przez Człopę z rybą po drodze” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.   

Po kolei. W dniu 28 lutego 2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Człopa gościł Wicemarszałek Olgierd Kustosz, który wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Człopa podpisał umowę o dofinansowanie wymienionego zadania na kwotę w wysokości ok. 110 tys. zł.

W ramach realizacji inwestycji ścieżka pieszo-rowerowa w Człopie zostanie oświetlona, a wzdłuż niej staną tablice informacyjne, które przedstawiać będą najpopularniejsze gatunki ryb żyjących w Jeziorze Trzebin. Obok, na utwardzonym terenie, powstanie parking dla samochodów. Dotacja pozwoli też na realizację filmu promującego wędkarstwo na terenie Gminy Człopa.

Roboty montażowo-budowlane wykona firma KMD z siedzibą w m. Żółkiewka. Realizacją filmu promującego wędkowanie zajmie się aktor i jednocześnie pasjonat wędkarskich przygód - Olin Gutowski. Całkowita wartość projektu to ok. 150 tys. zł.  Planowany termin zakończenia działań to październik 2020 r.

Tablica informacyjna