Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
30 cze 2021

Stadion z dotacją

Trybuny na Stadionie Miejskim ponownie z dotacją

Stadion z dotacją

Sejmik Województwa zachodniopomorskiego podjął uchwałę rozstrzygająca konkurs w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2021 r.. Gmina Człopa otrzymała wsparcie finansowe na kolejne prace modernizacyjne trybun na Stadionie Miejskim.

W dniu 11 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Wałczu gościła Członek Zarządu Województwa Pani Anna Bańkowska, która w imieniu Województwa Zachodniopomorskiego złożyła podpis pod umową przyznającą dofinansowanie.

Dotacja celowa ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego wyniesie 20 000,00 zł i  zostanie przeznaczona na dokończenie remontu części trybun dla kibiców gospodarzy. W szczególności prace obejmą            utwardzenie betonową kostką brukową dojścia oraz poszczególnych rzędów trybun gości, montaż nowych siedzisk w sektorze gości oraz demontaż starego ogrodzenia sektora gospodarzy i budowę ogrodzenia panelowego o wys. 1,2 m wraz z montażem furtki obejmującego cały sektor.

Wyżej wymienione prace remontowe są kolejnymi robotami dotyczącymi Stadionu Miejskiego w Człopie. Gmina już od kilku lat poprzez małe inwestycje stara się odnowić infrastrukturę tego obiektu. W tym roku, wyżej przedstawionymi pracami montażowo – budowlanymi, pragniemy ostatecznie zakończyć modernizację trybun.

Modernizacja Stadionu ma na celu stworzenie odpowiedniej bazy sportowej dla mieszkańców naszej Gminy. Poprzez udział w imprezach sportowych i kulturalnych odbywających się na tym obiekcie, częste treningi klubów sportowych i lekcje wychowania fizycznego lokalna społeczność ma szansę m.in. poprawić ogólną sprawność fizyczną a przez to prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia.

Galeria zdjęć