Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
02 lis 2020

Zdalna Szkoła Plus w Gminie Człopie

"Zdalna Szkoła +” to już drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym gminy mogły uzyskać 100% dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo.

Zdalna Szkoła Plus w Gminie Człopie

Gmina Człopa przystąpiła do wspominanego na wstępie  konkursu grantowego pod koniec czerwca br. Po złożeniu wniosku pn. „Komputer dla ucznia Plus” oraz podpisaniu umowy otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 55 000,00 zł.

W ramach otrzymanego grantu w październiku zakupiono 20 laptopów wraz z oprogramowaniem, pakietem Office oraz słuchawkami, które zostały przekazane Szkole Podstawowej w Człopie. Zgodnie z założeniami programu przekazany sprzęt placówka „użyczy” m.in. dzieciom z rodzin wielodzietnych oraz nauczycielom na potrzeby udziału i prowadzenia zdalnych lekcji.

Po zakończeniu pandemii zakupione w ramach programu "Zdalna szkoła+" laptopy wrócą do szkoły i będą wykorzystywane do prowadzenia zajęć lekcyjnych przez nauczycieli placówki. Tym samym jakość wyposażenia i jego dostępność w Szkole Podstawowej w Człopie ulegnie poprawie.

Program „Zdalna Szkoła+” finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś Priorytetowa I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” – Program Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.