Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
23 lis 2020

„POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA” w Gminie Człopa

Blisko 25 mln zł wsparcia trafiło w listopadzie do 131 samorządów z naszego województwa w ramach projektu pn. „POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA”.

„POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA” w Gminie Człopa

Dotacja dla Gminy Człopa wyniosła ponad 50 tys. zł. Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego współfinasowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.

Wysokość grantu dla danego samorządu zależała od liczby uczniów i nauczycieli z poszczególnych gmin i powiatów w ogólnej liczbie uczniów i nauczycieli w całym województwie, na podstawie Systemu Informacji Oświatowej. Aby otrzymać dotację należało złożyć wniosek o udzielnie grantu. Gmina Człopa na początku października przedstawiła niezbędne dokumenty aplikacyjne. Po pozytywnej ocenie dokumentu, w dniu 16 listopada 2020 r. podpisano umowę o udzielnie finansowego wsparcia z wyżej wymienionych środków.

Pieniądze zostaną przeznaczone  na zakup środków ochrony osobistej lub sprzętów do utrzymania czystości i dezynfekcji w Szkole Podstawowej w Człopie oraz Przedszkolu Publicznym „Leśna Kraina” w Człopie. Placówki zaplanowały pozyskanie m.in.: maseczek, przyłbic, płynów do dezynfekcji, ozonatorów, a więc najpotrzebniejszych środków do zachowania bezpieczeństwa i zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa na swoim terenie.

Uruchomienie specjalnych środków finansowych dla JST na realizację przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 możliwe było dzięki opracowaniu
i wdrożeniu przez Województwo Zachodniopomorskie Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego.

Logo FUndusze, RP