Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło

Usuwanie wyrobów zawierających azbest w roku 2020

Gmina Człopa właśnie zakończyła akcję unieszkodliwiania azbestu z wybranych nieruchomości na swoim terenie. Zadanie udało się zorganizować dzięki uzyskaniu dotacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Usuwanie wyrobów zawierających azbest w roku 2020

Pozostała część kosztów stanowi wkład własny Gminy.

Akcja usuwania azbestu została zorganizowana na terenie Gminy Człopa już po raz trzeci. Jak co roku, chętni mieszkańcy Gminy zgłaszali wnioski o pomoc w utylizacji posiadanych wyrobów azbestowych. Do udziału w przedsięwzięciu pn.  „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Człopa w 2019 r.” zgłosiło się 8 właścicieli posiadających płyty eternitowe na terenie swoich nieruchomości. Ponadto  azbestu w postaci płyt i rur „pozbyło” się również się również Przedszkole Publiczne w Człopie oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Człopie.

Za wykonanie usługi odpowiadała firma EKO24 Barbara Plewko z Dębna. Wynikiem zakończonej akcji jest zutylizowane 21,560 ton wyrobów azbestowych .

Zdjęcie azbestu

Zdjęcie azbestu

Zdjęcie azbestu

02.12.2020