Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
29 cze 2022

Grant Sołecki 2022 dla Wołowych Lasów i Bukowa

Grant Sołecki 2022 dla Wołowych Lasów i Bukowa

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego w dniu 27 czerwca 2022 r. podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom - laureatom konkursu „Granty Sołeckie 2022”. Wśród zwycięzców znalazło się Sołectwa Wołowe Lasy i Bukowo.

W odpowiedzi na konkurs organizowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego GRANTY SOŁECKIE 2022 wpłynęło w tej edycji 354 wniosków, z których wyłoniono 180 zwycięskich sołectw. Gminę Człopa reprezentowały Sołectwa Bukowo, Trzebin, Wołowe Lasy, Drzonowo i Dzwonowo.

Pomoc finansową w kwocie 15 000,00 zł Sołectwo Bukowo przeznaczy na budowę kolejnej części chodnika w m. Czaplice. W ramach zadania „Bezpiecznie przez Czaplice – budowa chodnika wzdłuż drogi gminnej” powstanie ok. 45 m ciąg pieszy z kostki brukowej biegnący m.in. obok skrzynek na listy i przystanku autobusowego. Gotowa inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i wpłynie na lepszą estetykę wsi.

Z kolei Sołectwo Wołowe Lasy swojego granta przeznaczy na modernizację placu zabaw znajdującego się we wsi. Projekt zakłada doposażenie obecnego  miejsca zabaw dla dzieci w dodatkowe urządzenia:  huśtawkę z 6 siedziskami, karuzelę i bujaka. Ponadto na placu stanie również niezbędny w tym miejscu regulamin. Dodatkowo na placu zabaw zostaną postawione kosze na śmieci przystosowane do segregacji. Odnowiona w ten sposób baza rekreacyjna dla najmłodszych mieszkańców lokalnej społeczności przyczyni się do poprawy estetyki wsi, zacieśnienia więzi sąsiedzkich oraz zwiększy atrakcyjność zabawy na świeżym powietrzu.

Laureatom – Sołectwu Wołowe Lasy oraz Sołectwu Bukowo gratulujemy zwycięskiego projektu. Wszystkim Sołectwom, które przystąpiły do konkursu – dziękujemy i trzymamy kciuki w następnych naborach. Już teraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Logo Pomorze Zachodnie

 

Galeria zdjęć