Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
25 lis 2020

Kompetencje zdobyte

Gmina Człopa, wspólnie ze Szkołą Podstawową w Człopie, zakończyła realizację projektu pn. „Doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie”. Nadszedł więc czas na podsumowanie.

Kompetencje zdobyte

Zadania projektowe już od samego początku nie były łatwe do wykonania. Gimnazjum, które miało być beneficjentem wsparcia, włączono w związku z reformą oświatową, do Szkoły Podstawowej w Człopie i to właśnie 118 uczniów tej  placówki zostało uczestnikami projektu.   

Tak więc wraz ze startem roku szkolnego 2019/2020 Szkoła Podstawowa w Człopie rozpoczęła realizację dodatkowych zajęć edukacyjnych, spotkań w zakresie doradztwa zawodowego, a także organizację szeregu wyjazdów edukacyjno-kulturalnych.

Dodatkowo, przez czas trwania projektu doposażono pracownie szkolne w nowy sprzęt multimedialny oraz pomoce dydaktyczne m.in. monitory interaktywne, modele anatomiczne wybranych części ciała, fiszki do nauki j. obcych czy klocki do robotyki. W celu ułatwienia uczestnikom dotarcia na zajęcia, zakupiono autobus marki Ford Transit. Auto zostało wyprodukowane w 2017 roku, posiada 18 miejsc i okazało się niezbędne do realizacji zadań projektowych.

Niestety, w marcu nadszedł czas pandemii i nauki zdalnej. Projekt został wstrzymany. Uczestnicy powrócili do zajęć we wrześniu, by ponowie, po niespełna dwóch miesiącach,  zasiąść przed ekranami komputerów. Okres ten pozwolił jednak na dokończenie realizacji projektu. Uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej zrealizowali zamierzone celi i uzyskali niezbędne umiejętności, wiedzę i kompetencje potrzebne w dorosłym życiu, m.in. zdolności do efektywnego poszukiwania zatrudnienia czy umiejętność wykorzystania wiedzy w praktyce.

Wszystkie zaplanowane działania w ramach projektu udało się zrealizować, dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli i pozostałych pracowników Szkoły Podstawowej w Człopie. Projekt „Doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie” był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Logo Fundusze, RP

Oprac. UMiG Człopa

Galeria zdjęć