Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
05 cze 2024

Memoriał Jerzego Gajewskiego

Memoriał Jerzego Gajewskiego

W dniu 3 czerwca 2024 r. na Strzelnicy Garnizonowej w Wałczu odbył się 22 Memoriał Jerzego Gajewskiego. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Wałcza, Tuczna, Różewa, Strączna. Gostomi, Człopy oraz Koło Strzeleckie Hali Widowiskowo – Sportowej z Człopy. Swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Bartosz Nowicki, Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Sroczyńska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Człopie Wiesława Sieczka, Dyrektor Domu Kultury Jolanta Drabińska, przedstawiciele władz Człopy minionej kadencji – Jerzy Bekker, Zbigniew Tymecki, Joanna Jastrzębowska, Regina Cieślak oraz opiekunowie grup. Po przywitaniu gości wspomniano pamięć nauczyciela, działacza i wybitnego społecznika w pracy z młodzieżą, działacza LOK – Jerzego Gajewskiego. Pan Jerzy urodził się 29 grudnia 1935 roku w miejscowości Mgoszcz. Po ukończeniu nauk w zakresie pełnienia obowiązków nauczyciela – został w 1957 roku skierowany do pracy w Człopie i tę miejscowość pokochał. To właśnie Człopa przypadła młodemu nauczycielowi do serca i tu pozostał do końca swoich dni – 1 kwietnia 2000 roku, po ciężkiej chorobie zmarł.

Przez 45 lat pracy zawodowej poświęcił się wykonywaniu zawodu nauczyciela, wychowawcy młodzieży i jednocześnie działacz LOK – jako pierwszy na tym terenie organizował zastępy harcerskie o specjalności strzeleckiej i modelarskiej. Przez wiele lat członek Zarządu Rejonowego LOK w Wałczu. Był organizatorem wielu regionalnych, lokalnych imprez sportowych na terenie Człopy. Za swą bezgraniczną, społeczną pracę był osobą wielce szanowaną, lubianą przez społeczeństwo tego miasta. Za wkład i trud w wychowanie młodzieży i pracę dla społeczeństwa posiadał wiele odznaczeń państwowych, resortowych, lokowskich – między innymi:

  • Złoty Krzyż Zasługi
  • Złoty medal za zasługi dla Obronności Kraju
  • Złota odznaka za zasługi dla Województwa Pilskiego
  • Srebrna odznaka za zasługi dla Województwa Koszalińskiego
  • Srebrny medal za zasługi dla łowiectwa
  • Złoty, srebrny, brązowy medal za zasługi dla LOK
  • Złota odznaka dla Klubu Oficerów Rezerwy LOK

oraz wieloma innymi odznaczeniami.

Tak wysoce pozytywna sylwetka Pana Jerzego Gajewskiego jest przykładem właściwego postępowania – społecznika, nauczyciela – godna do naśladowania.

W XXII Rejonowych zawodach strzeleckich „Memoriał Jerzego Gajewskiego” wyniki ukształtowały się następująco:

W kategorii Junior Młodszy – 1 miejsce zajął Wojciech Michalski z SP w Człopie, 2 miejsce zajął Kacper Kwaśniewski z SP w Tucznie a 3 Miłosz Miedzianko z SP w Strącznie.

W kategorii Juniorka Młodsza – 1 miejsce zajęła Sara Tchórzko SP nr 2  w Wałczu, 2 miejsce zajęła Dominika Wysocka z SP w Tucznie, 3 miejsce zajęła Magdalena Makowska z SP w Człopie.

W kategorii Junior – 1 miejsce zajął Filip Korczak, 2 miejsce Maciej Wysocki a 3 miejsce Patryk Kaźmierczak.

W kategorii Juniorka – 1 miejsce zajęła Oliwia Zych, 2 miejsce Julia Wilińska a trzecie Maja Opoka.

W kategorii Junior Starszy – 1 miejsce zajął Gracjan Wójcicki, 2 miejsce zajął Dominik Matuszak, a trzecie Michał Tymecki.

Drużynowo w kategorii Junior Juniorka młodszy – 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Tucznie, 2 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałczu 3 miejsce Koło Strzeleckie LOK HWS w Człopie.

Drużynowo w kategorii Junior Juniorka – 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Tucznie, 2 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Człopie a 3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 -2 w Wałczu.

Drużynowo w kategorii Junior Juniorka starszy– 1 miejsce zajęli uczniowie PCKZIU w Wałczu, 2 miejsce zajęli uczniowie III RCKU w Wałczu, 3 miejsce zajęli uczniowie II RCKU w Wałczu.

Zawody zorganizował Zarząd Rejonowy LOK w Wałczu i Koło LOK w Człopie. Nagrody dla zwycięskich drużyn oraz indywidualnie w poszczególnych kategoriach ufundowali:

 

Starosta Powiatu Wałeckiego, Burmistrz Miasta Wałcz, Koło Łowieckie nr 13 „ŻURAW”, Burmistrz Miasta I Gminy Człopa, Zbigniew Tymecki, Agnieszka i Daniel Szlędak, Regina Cieślak, Andrzej Ługowski oraz Joanna Jastrzębowska. Puchar dla najlepszego strzelca memoriału ufundował Cezary Gajewski. Prezes Koła Żołnierzy „GROT” LOK Wałcz ppłk rez. mgr inż. Zbigniew STUSIK przedstawił życiorys, sylwetkę oraz osiągnięcia Pana Jerzego Gajewskiego. W zawodach wzięło udział 13 szkół, i ponad 77 uczniów, a także 11 opiekunów i 8 instruktorów.