Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło
13 gru 2022

Punkt Informacyjno - Konsultacyjny Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”

Punkt Informacyjno - Konsultacyjny Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”

Informujemy, że na mocy porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, w Urzędzie Miasta i Gminy Człopa w pokoju nr 16 (parter) uruchomiony został Punkt Informacyjno-  Konsultacyjny Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

W Punkcie istnieje możliwość uzyskania informacji na temat programu, złożenie wniosku oraz jego późniejsze rozliczenie. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.

Celem Programu „Czyste Powietrze” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Narzędziem w osiągnięciu wymienionego celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania oraz beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania.

Formy dofinansowania: dotacja oraz dotacja z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego (uruchomienie w późniejszym terminie);

Wsparcie finansowe można otrzymać na:

  • wymianę starych pieców na paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła spełniające wymogi programu. Lista akredytowanych urządzeń znajduje się na stronie lista-zum.ios.edu.pl
  • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
  • wentylację mechaniczną,
  • mikroinstalację fotowoltaiczną,
  • ocieplenie domu oraz wymianę okien i drzwi;

Przed przyjściem do Punktu w celu wypełnienia wniosku, należy założyć konto na Portalu Beneficjenta Programu Czyste Powietrze, zapoznać się z dokumentacją Programu oraz posiadać podstawową wiedzę dot. nieruchomości, której dotyczy wniosek (m.in. wielkość powierzchni mieszkalnej czy nr księgi wieczystej). 

Aktualne dane o wdrażaniu Program Czyste Powietrze w Gminie Człopa znajdziecie tu

POZOSTAŁE PRZYDATNE LINKI:

  1. Ogólnopolska strona Programu
  2. Dedykowana strona Programu dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego
  3. Kalkulator dotacji
  4. Kalkulator grubości izolacji

Logo czyste powietrze