Herb Człopy
Oficjalny Portal
Miasto i Gmina Człopa
Człopa miasto po drodze Baza aktów własnych transmisji sesji Rady Miejskiej BIP FB
tło

WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W GRYFINIE

WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W GRYFINIE

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Olsztynie oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

– Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.

Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Zapraszamy na Wojskowe Targi Służby i Pracy w Olsztynie - w kompleksie koszarowym przy ul. Saperskiej 1 oraz  w 15 innych miejscowościach:

Będą to:
OŁAWA w województwie dolnośląskim; Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy, ul.3 Maja 18e
MOGILNO w województwie kujawsko-pomorskim; Hala widowiskowo-sportowa Mogilno Sport Sp. z.o.o., ul. Grobla 1b
CHEŁM w województwie lubelskim; MOSiR, ul. Graniczna 2a.
MIĘDZYRZECZ w województwie lubuskim; Hala Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku, Osiedle Kasztelańskie 8b
SKIERNIEWICE w województwie łódzkim; Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego, ul. Batorego 64c                       
LIMANOWA w województwie małopolskim; Limanowski Dom Kultury, ul. Bronisława Czecha 4
RADOM w województwie mazowieckim; Szkoły ZDZ im. 72 pp, ul. Saska 4/6                                        
BRZEG w województwie opolskim; Muzeum Piastów Śląskich, Plac Zamkowy 1
BOGUCHWAŁA w województwie podkarpackim; MCK ,Plac Rynek 2.
WYSOKIE MAZOWIECKIE w województwie podlaskim; Urząd Miejski, ul. Ludowa  19
KARTUZY w województwie pomorskim; Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Osiedle Wybickiego 33
MYSŁOWICE w województwie śląskim; Centralne Muzeum Pożarnictwa, ul. Stadionowa 7a
PIŃCZÓW w województwie świętokrzyskim; Hala widowiskowo-sportowa, ul. Republiki Pińczowskiej 42
KONIN w województwie wielkopolskim; Zespół Szkół im. M. Kopernika, Aleje 1 Maja 22
GRYFINO w województwie zachodniopomorskim; Hala widowiskowo-sportowa przy I LO, ul. Parkowa 1a
Różne drogi do służby wojskowej
W każdym z tych miejsc osoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Dowiedzą się przede wszystkim, na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, – kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do DZSW. Obecni podczas targów rekruterzy przedstawią informację jak zostać żołnierzem zawodowym, a także możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.
Seria Q&A z rekruterem
Podczas Targów dostępne będą punkty rekrutacyjne obsługiwane przez wojskowe centra rekrutacji. Przedstawiciele WCR nie tylko udzielą szczegółowych informacji czy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, ale również - na życzenie -  przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań. Zdecydowani będą mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przedstawi także szkolenia realizowane w ramach projektów MON w klasach wojskowych czy szkolenia ochotniczego dla studentów w programie Legia Akademicka.
Możesz stać się jednym z nas 
Osoby, które myślą o konkretnych formacjach będą mogły bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z żołnierzami, ponieważ podczas targów wystawiać się będą m.in. Dowództwo Generalne RSZ, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Żandarmeria Wojskowa, Wojskowa Służba Zdrowia. Swoją ofertę przedstawią również wszystkie uczelnie wojskowe w Polsce.
Pokazy najnowocześniejszego sprzętu, wyszkolenia żołnierzy i … grochówka
Program targów wzbogacą liczne atrakcje, które tak bardzo cieszą miłośników wojskowości. Zaplanowano prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. cztery kołowe transportery opancerzone „ROSOMAK” w różnych wersjach wyposażenia, armatohaubica samobieżna „DANA”, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy „POPRAD”, robot saperski „EXPERT”, radar mobilny RM 100, pojazdy podwodne „GAVIA” i „SEABOTIX” oraz wiele różnorodnych elementów sprzętu lekkiego
i uzbrojenia indywidualnego znajdującego się na wyposażeniu poddziałów różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP.
Oprócz tego będzie można zobaczyć występy orkiestry wojskowej ze Świnoujścia, pokazy musztry paradnej prezentowanej przez szkoły OPW, prezentacje pierwszej pomocy, pokazy sztuk walki demonstrowane przez żołnierzy zawodowych i kadetów szkół OPW oraz stoisko szkolenia „SERE”. Będzie też możliwość sprawdzenia się na wirtualnej strzelnicy i trenażerze „CYKLOP”. Na targach będzie również można obejrzeć dwie wystawy tematyczne pn. „Polska w NATO” oraz „Jednostki wojskowe 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej”. Ponadto na stoisku Żandarmerii Wojskowej będzie można wypróbować symulator zderzeń oraz symulator jazdy 3D.
W trakcie targów nie zabraknie również prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.
Wojskowe Targi Służby i Pracy to propozycja dla zdecydowanych na służbę wojskową jak i wciąż szukających pomysłu na swoją zawodową drogę. 
Bliższych informacji nt. Wojskowych Targów Służby i Pracy w Gryfinie udziela rzecznik prasowy CWCR OZ w Szczecinie kpt. Piotr PROKOP (tel. 511 919 286; e-mail: pi.prokp@ron.mil.pl )